Live & Learn | Джерело вашого саморизвитку

Вхід

увійти реєстрація

Реєстрація

10 способів оптимізувати ваші будні

Багато років тому ми розмовляли про сенс життя з одним моїм старим другом. Він сказав тоді: “Я не думаю, що суть життя полягає в досягненні певного рівня зовнішньої успішності. Я вірю, що насправді ми тут для того, щоб здобувати досвід, переживання і насолоджуватися ними”.

Ця розмова відбулася близько 15 років тому, і його слова досі не вивітрилися з моєї пам’яті. Це накшталт філософії дзен – переживання увазі життя в сьогоденні, тоді як досягнення перебувають у минулому або в майбутньому. Читання даної конкретної статті – це пережитий вами досвід, але ви навряд чи будете вважати це досягненням… хоча для когось читання деяких моїх статей достовірніше може стати таким.

Суспільство вчить нас цінувати здобутки і події більше, ніж звичайні, повторювані день у день враження. День отримання диплома набагато важливіше якогось довільно обраного четверга в середині семестру. День, коли ви влаштувались на роботу або отримали підвищення важливіше робочого дня, який не приніс якихось особливих подій. День весілля важливіше дня, в який ви подивилися якийсь фільм.

Здобутки та події, звичайно, теж є пережитим досвідом, але більшість пережитого не є досягненнями або значущими подіями. Швидше за все, ви проведете більшу частину свого життя, переживаючи не-події. Добре, якщо ваші досягнення складуть хоча б один відсоток від пережитого вами досвіду. У міру вашого насичення видатними подіями вони відбуваються все рідше. Коли ви виголосили своє перше слово, це було великим досягненням, але проголошення того ж самого слова не є для вас досягненням зараз. Незалежно від того, як багато ви досягнете протягом свого життя, швидше за все, ви проведете більшу частину своїх днів як звичайні, нормальні, шаблонні.

Так як скоро ваше життя здебільшого представлятиме собою переживання деякого досвіду, ніж безперервну низку знаменних подій, то, можливо, має сенс зосередити увагу на якості ваших буденних переживань, а не на одній лише висоті ваших досягнень. Приємно, коли в один прекрасний день ви досягаєте чогось дивовижного, але що щодо ваших звичайних днів?

Коли ви усвідомлюєте, що більшу частину вашого життя складають звичайні дні, а не особливі події та досягнення, у вас може з’явитися бажання поліпшити якість цих звичайних днів.

Прагнучи поліпшити свої будні, я вніс у своє життя десять змін, і вони принесли мені відчутну користь. Можливо серед них ви знайдете щось, що зможете застосувати і в своєму житті. Загальна концепція набагато важливіше, ніж даний конкретний список звичок.

  1. Ранній підйом. Торік я успішно розвинув звичку вставати о 5:00 ранку. Пізніше я експериментував протягом п’яти з половиною місяців з поліфазним сном, але припинив, коли відчув, що він не приносить мені достатньої користі. Зараз я встаю в 4:15 щоранку, включаючи вихідні. Раніше я був совою, але мені подобається той позитивний ефект, який справляє на моє життя звичка раннього пробудження. Як ви можете собі уявити, період початкової адаптації був серйозним випробуванням, але згодом підтримувати цю звичку стало дуже легко, як і більшість інших усталених звичок. Ранній старт дозволяє мені кожен день відчувати себе живим, енергійним і продуктивним. У мене є час і енергія для справ, якими раніше я не був здатний займатися. Впровадження цієї звички стало одним з найбільш чудесних змін, які я коли – небудь проводив, тому що користь від неї відчувається абсолютно кожен день. Якби у мене була можливість повернутися назад у часі і впровадити якусь звичку на початку мого третього десятка, то я б вибрав саме цю.
  2. Фізичні вправи. За багато років я перепробував чимало різних систем тренування. Моя поточна система така: 60-90 хвилин гімнастики – це перше, що я роблю щоранку. Три дні на тиждень я даю собі аеробне навантаження і чотири дні на тиждень займаюся вправами з обтяженням. Якщо я відчуваю фізичне виснаження або швидкість прогресу стає черепашачою (симптоми перетренованості) – я можу зробити перерву в день або два або замінити гімнастику довгою прогулянкою. Ця звичка приносить щедрі плоди. Головна перевага полягає, мабуть, в значному підвищенні ясності розуму, а також в здатності зберігати зосередженість протягом декількох годин поспіль. Я вважаю, що рекомендованої мінімальної норми – займатися по 20 хвилин тричі на тиждень – недостатньо. Для мене фізичні вправи приносять свої основні переваги, якщо я приділяю аеробних тренувань як мінімум 150 хвилин на тиждень – при менших навантаженнях мій прогрес зупиняється. Така звичка прекрасно поєднується з раннім підйомом – я повертаюся додому з тренування раніше, ніж більшість людей прокидається.
  3. Прослуховування навчальних матеріалів. Під час вправ я зазвичай слухаю аудіопрограми і подкасти з особистісного росту. Іноді я слухаю їх також під час виконання рутинних фізичних дій, таких як проготування їжі або водіння автомобіля. Я завів цю звичку під час навчання в коледжі, і вона служила мені хорошу службу протягом останніх півтора десятиліть. Вона не вимагає зайвого часу, а також робить будь-яку рутину більш приємною. Я використовую iPod Nano – серйозне удосконалення по відношенню до касетного плейеру Walkman, який я використовував в коледжі. Крім того , минулого року я купив FM-передавач – і тепер можу слухати iPod через аудіосистему свого автомобіля. Слухаючи надихаючі та освітні матеріали кожен день, особливо під час ранкової гімнастики, я не тільки дізнаюся нові ідеї, які зможу згодом застосувати, але і відчуваю себе більш позитивно налаштованим протягом всього дня.
  4. Медитація. Після ранкової гімнастики і душа я зазвичай медитую близько 30 хвилин. Серед методів я віддаю перевагу активній візуалізації, хоча іноді з задоволенням прибігаю і до вимикання думок і повній зупинці внутрішнього діалогу. Якщо діти вже прокинулися до моменту, коли я повертаюся з гімнастики, то я відкладаю медитацію на більш пізній ранок, але майже завжди займаюся їй до початку свого робочого дня. Мої найкращі ідеї приходять до мене під час медитації, також з її допомогою я візуалізують свої цілі і наміри. Крім усього іншого, я отримую від неї справжнє задоволення. Не пам’ятаю, щоб я хворів у минулому році – можливо, саме комбінація щоденних занять фізкультурою і медитації робить сильною мою імунну систему (як відомо, обидва цих заняття надають на імунну систему позитивний ефект). Решта членів моєї сім’ї за цей час по декілька разів хворіли – мене ж це не торкнулося.
  5. Релаксуюче робоче місце. Оскільки я проводжу більшу частину робочого дня в своєму домашньому кабінеті, то я облаштував його так, щоб він був заспокійливим і приємним місцем для роботи. З дзюркотливим фонтаном, саджанцями бамбука, ароматичними свічками, медитативної музикою – кабінет служить моїм особистим місцем заспокоєння. Я починаю свій робочий день з 60 – секундного ритуалу: включаю фонтан, запалюю кілька свічок, ставлю музику. Зазвичай я відчуваю себе розслаблено і умиротворено протягом усього дня, незалежно від роду виконуваної роботи. Перетворіть своє робоче місце так, щоб це місце стало вашим улюбленим – і зверніть увагу на те, як покращиться ваша продуктивність. Я створив своє робоче місце, орієнтуючись головним чином на те , щоб воно сприяло розслабленню і високій концентрації, але ви можете взяти за основу будь-яке інше бажане вами стан. Суть в тому, що в гарному настрої ми набагато більш продуктивні. Подробиці про те, як можна поліпшити своє робоче місце, ви знайдете в статті “10 способів релаксувати своє робоче місце“.
  6. Робота на себе. Я схильний оцінювати роботу на себе як фактор, який серйозніше всього впливає на якість моїх звичайних днів. Самостійно контролювати власний час – чудово, і я навіть не можу уявити собі, щоб я хотів піти на звичайну роботу. Якщо подумати про це логічно, хіба не безглуздо вважати, що мати роботу – безпечніше, ніж володіти власним бізнесом? Це може бути вірним, коли ви тільки запускаєте свій бізнес, але з моменту, коли бізнес стає стабільним і прибутковим, кожне порівняння безглузде. Я не можу бути звільнений або знятий з посади, крім того, я починаю “зверху”, тому мені не потрібно піклуватися про підвищеннях. Якщо мені потрібні швидкі гроші, то за вихідні я можу реалізувати одну з безлічі короткострокових і прибуткових ідей, здатних принести додатковий дохід. Я можу працювати над тим, що мене цікавить, не питаючи дозволу у якого-небудь начальника. Отримувати гроші за результати своєї праці дає більше гнучкості і менш ризиковано, ніж отримувати гроші за свій час. Найбільший ризик полягає не в тому, що ви можете прогоріти; якщо це трапиться, то ви відновитеся досить скоро – нічого страшного. Набагато більший ризик – втрата можливостей, і це саме те, чим наймані працівники займаються день у день: їх готові до реалізації ідеї гинуть, немов переспілі фрукти, гниють прямо на дереві. У такій ситуації програють усі. Навіть якщо ви найманий працівник, я настійно рекомендую вам почати свій невеликий бізнес. Важливо мати віддушину, можливість повною мірою реалізувати себе у справі, де ваша цінність найбільш висока, і – отримувати за це справедливу винагороду
  7. Ефективне управління комунікаціями. Завдяки популярності мого веб-сайту і його особистісно – орієнтованої тематики, я деколи отримую незчисленну кількість повідомлень від читачів. Спочатку я старанно обробляв весь цей потік, будучи переконаний, що будь-який запит заслуговує відповіді – але незабаром я поставив під сумнів доцільність такого підходу. Мої довгострокові цілі почали відходити на другий план, а домінувати став безперервний потік комунікацій. Я повинен був вирішити, що є моїм головним пріоритетом: відповідати на прохання про допомогу окремим читачам, або сфокусуватися на своєму глобальному баченні. Стало очевидно, що я не можу дозволити собі присвячувати багато годин кожен день обробці електронної кореспонденції. Я знаю, що життя багатьох людей зосереджене навколо їх поштової скриньки, але методом проб і помилок я з’ясував, що в моєму випадку такий підхід не працює, тому що надмірне захоплення комунікацією погіршує мою здатність до концентрації і легко збиває мене з пантелику. Згодом я жорстко обмежив час на роботу з електронною поштою. Допомагати комусь в індивідуальному порядку – гідне використання мого часу, але безумовно не найкраще. Написання цієї статті залишило десятки вхідних до мене листів без відповіді, натомість статтю зможуть побачити тисячі. Я зробив ще більш важливе спостереження – обмеження вхідного потоку комунікацій покращує мою чутливість до слабких сигналів мого внутрішнього голосу. Якщо у своєму житті ви відчуваєте проблеми з концентрацією і ясністю – можливо, це пов’язано з вашою перевантаженістю надмірною кількістю комунікації.
  8. Читання. Проста звичка до щоденного читання обумовлює безперервний процес моєї самоосвіти. Це одна з причин, по якій я здатний видавати статтю за статтею, не відчуваючи “письменницької кризи”. Я віддаю перевагу книгам, тому що якість і організація матеріалу в них часто перевершує те, що можна знайти в Мережі. Дев’ять з десяти книг, які я читаю, не є художніми, однак час від часу я знаходжу приємним прочитати і хорошу художню книгу. Наприклад, з великим задоволенням я прочитав серію “Втілення безсмертя” Пірса Ентоні.
  9. Повноцінне спілкування. Ми з моєю дружиною щодня розмовляємо на теми духовності, сенсу життя, обговорюємо те, яким чином ми можемо зробити найбільший влад в загальне благо. Оскільки ми обидва по будням працюємо вдома, а на вихідних нерідко вибираємося кудись разом, то часу один для одного у нас з надлишком. Я насолоджуюся спілкуванням зі своєю дружиною більше, ніж з будь-ким ще, і вважаю , що мені пощастило, адже я зміг знайти жінку, яка розділяє мою пристрасть до нових знань і дослідженням. Я надаю цьому величезне значення, хоча багато людей і схильні обмежувати свій кругозір одним лише фізичним світом. Повноцінне спілкування з дружиною оберігає мене від того, щоб скотитися назад в соціально зумовлені шаблони страху та занепокоєння. Я настійно рекомендую вам знайти партнера, з яким ви зможете підтримувати один одного, осмислено обговорюючи головні життєві питання, і цією людиною не обов’язково повинен бути ваш чоловік. Багато людей прагне знайти такий глибокий зв’язок з кимось, однак страх не дає їм побудувати подібні відносини.
  10. Ведення записів. Я писав про це раніше в статті “Щоденник як засіб вирішення проблем”. Я веду записи двох типів. По-перше, це комп’ютерний щоденник для довгострокового планування, вирішення проблем, а також для питань і відповідей на питання з особистого розвитку. Іноді записи в цьому щоденнику стають зернами для майбутніх статей. Завдяки можливостям комп’ютерного пошуку, я можу швидко знаходити рішення проблем, з якими стикався раніше. По-друге, я використовую паперовий блокнот зі спіраллю як робочий журнал. В нього я заношу свої щоденні списки завдань і роблю нотатки на протязі всього робочого дня. Приблизно раз на тиждень я переношу записи з паперового щоденника в свій головний список планів. Це гарантує, що ідеї, які прийшли до мене протягом дня, будуть розглянуті в світлі моїх довгострокових цілей, так що я не пропускаю хороші думки, але водночас і не дозволяю їм збити мене з наміченого на день курсу. Обидві форми ведення записів дозволяють мені бачити, якого прогресу я насправді досягаю в своєму особистісному та діловому зростанні.

Загальною рисою цих звичок є те, що вони допомагають мені зберігати усвідомленість. Вони надають мені енергію, ресурси і знання, необхідні для втілення моїх кращих прагнень, і не дозволяють скотитися в життя, позбавлене свідомості. Ця система звичок дозволяє мені вибирати, як провести кожен день, замість того, щоб віддавати прийняття цих рішень в руки непідконтрольних мені сил. Жодна з цих практик не є надмірно складною, хоча впровадження більшості з них вимагає досить серйозних зусиль. Втім, після того, як впровадження сталося, ці звички продовжують працювати на автопілоті. На сьогоднішній день я просто сприймаю їх наявність як належне, як свій початковий стан.

Прийміть прямо зараз рішення розвинути всього лише одну нову звичку, здатну змінити ваше повсякденне життя на краще. Потім, не відкладаючи, почніть 30 – денний експеримент з її впровадження і протримайтесь, чого б це не коштувало. Якщо ваші минулі спроби провалилися, використовуйте стратегію “нищівної сили”, яка зможе гарантувати ваш успіх. Сукупна користь від цього короткострокового зусилля величезна. Як тільки ви встановите декілька нових корисних звичок, ваші звичайні дні стануть набагато більш значущими.

comments powered by HyperComments

© 2014-2017

Все для саморизвитку. Подивіться на речі з іншого боку. Змініть свій світогляд! І ваше життя зміниться на краще.
Яндекс.Метрика