Live & Learn | Джерело вашого саморизвитку

Вхід

увійти реєстрація

Реєстрація

Притча про кривду та картоплину

Учень запитав вчителя:

– Ти такий мудрий. Ти завжди в гарному настрої, ніколи не злишся. Допоможи і мені бути таким.

Учитель погодився і попросив учня принести картоплю і прозорий пакет.

– Якщо ти на кого-небудь розсердишся чи образишся, – сказав учитель, – то візьми цю картоплину. З одного його боку напиши своє ім’я, з іншого ім’я людини, з якою виник конфлікт, і поклади цю картоплю в пакет.

– І це все? – Здивовано запитав учень.

– Ні, – відповів учитель. Ти повинен завжди носити цей мішок з собою. І кожен раз, коли на кого-небудь образишся, додавати в нього картоплю. Учень погодився.

Пройшов якийсь час. Пакет учня поповнився ще кількома картошин і став уже досить важким. Його дуже незручно було завжди носити з собою. До того ж той картопля, що він поклав спочатку стала псуватись, покрилася слизьким гидким нальотом, деяка проросла, якась зацвіла і стала видавати різкий неприємний запах.

Учень прийшов до вчителя і сказав:

– Це вже неможливо носити з собою. По-перше пакет занадто важкий, а по-друге картопля зіпсувалась. Запропонуй що-небудь інше.

Але вчитель відповів:

– Те ж саме, відбувається і в тебе в душі. Коли ти, на кого-небудь злишся, ображаєшся, то у тебе в душі з’являється важкий камінь. Просто ти це відразу не помічаєш. Потім каменів ставати все більше. Вчинки перетворюються в звички, звички – в характер, який породжує смердючі пороки. Я дав тобі можливість поспостерігати весь цей процес з боку. Кожен раз, коли ти вирішиш образитися або, навпаки, образити когось, подумай, чи потрібен тобі цей камінь.

comments powered by HyperComments

© 2014-2017

Все для саморизвитку. Подивіться на речі з іншого боку. Змініть свій світогляд! І ваше життя зміниться на краще.
Яндекс.Метрика