Live & Learn | Джерело вашого саморизвитку

Вхід

увійти реєстрація

Реєстрація

12 переваг вивчення іноземної мови

Всі вивчають іноземні мови з абсолютно різних причин. Викладач у школі іноземних мов повинен вміти достукатися до студентів, які фактично є представниками різних культур. Мігранти значно полегшують процес звикання до країни, якщо вони розпочали вивчення мови країни, куди приїжджають, заздалегідь. Вивчення іноземної мови дає можливість зруйнувати соціальні бар’єри. Як правило люди, що вивчають іноземну мову, отримують не лише соціальні та економічні, але й розумові переваги від вивчення мови. У цій статті перераховано переваги, які Ви отримуєте, якщо вивчаєте іноземну мову.

 1. Вивчення іноземної мови розвиває мозкову діяльність.
  Іноземна мова – це абсолютно нова «система» з певними правилами, етимологією та значенням, що насправді складає певну складність при вивченні цієї самої мови. Вивчення іноземної мови ставить перед мозком задачу розпізнавання структури нової мови. По мірі того, як мозок проробляє значення та починає повністю використовувати запропонований йому новий арсенал для того, аби висловлювати ідеї, він відточує навички читання, ведення переговорів, а також вчиться вирішувати поставлені перед ним задачі.
 2. Розвивається схильність людини до багатозадачності.
  Багатозадачність – це стрес для тих, хто не звик до чого-небудь подібного. Люди, що розмовляють декількома мовами – справжні професіонали у переключенні з однієї мови на іншу, чия механіка повністю відрізняється. Це дуже складна та вибаглива робота, не лише з точки зору мовних навичок, але й з точки зору роботи головного мозку. Люди, що розвинули подібну здатність – без проблем працюють в багатозадачному середовищы та роблять мінімальну кількість помилок під час вирішення різноманітних задач.
 3. Затримується розвиток слабоумства та хвороби Альцгеймера.
  За умови, що усі інші фактори залишаються постійними та незмінними, декілька дослідників припустили, що у дорослих людей, що спілкуються декількома мовами, перші ознаки хвороби Альцгеймера та слабоумства з’являються у більш пізньому віці – у 75 років, у порівнянні з тими, хто розмовляє однією мовою й подібні симптоми з’являються у них у віці 71. Дослідження було проведено з урахуванням інших чинників, таких як стать, загальний стан здоров’я, рівень освіти, економічний статус, але не було отримано даних, які б дозволили боротися із зазначеними хворобами так, як це відбувається з урахуванням кількості мов спілкування.
 4. Покращується пам’ять.
  Чим більше Ви використовуєте мозок, тим краще він функціонує. Вивчення нових мовних структур поліпшує процес оволодіння словником та правилами, а застосування підручного матеріалу у спілкуванні дозволяє краще запам’ятати інформацію. Це покращує пам’ять, оскільки мозок розвиває здатність асоціювати інформацію з мнемонікою та краще її зберігати. Таким чином, у тих, хто спілкується декількома мовами, мозок ліпше натренований та може швидко запам’ятати імена, напрямки, список для магазину й так далі.
 5. Ви стаєте більш дотепними.
  Дослідження, яке провели у Іспанії, показало, що поліглоти (люди, що знають декілька мов), більш уважні та мають гострий розум. Вони з легкістю помічають, що завгодно: щось несумісне або те, що вводить в оману. Дослідження було проведено на основі порівняння тих, хто розмовляв декількома мовами, та тих, хто розмовляв однією; й звичайно ті, що розмовляли декількома мовами показали кращі результати. Дисципліна, яку вони вивчали під час ознайомлення з невідомим, привчила їх до необхідності бути більш сприйнятливими. Завдяки цьому вони звикли критично мислити.
 6. У поліглотів ліпше розвинута здібність до прийняття рішень.
  Процес прийняття рішень стає набагато легшим для тих, хто розмовляє декількома мовами. Окрім правил та словника, з яким стикаєшся у будь-якому випадку під час вивчення іноземної мови, існують мовні нюанси та народні вирази, які студент, що вивчає мову, постійно оцінює на доречність та на наявність прихованих значень. Прийняття рішення стає більш свідомим та чітким процесом.
 7. Поліпшуються знання рідної мови.
  Людина, що вивчає іноземну мову, піддається впливу нових мовних структур та більш свідомо використовує словник, граматику, відмінки, сталі вирази, конструкцію речень, процес осмислення та ведення розмови. Вивчення подібних процесів, як правило, відбувається у паралельному режимі з вивченням рідної мови. Таким чином, студенти дізнаються більше про іншу мову та тренують слух до сприйняття ледь відчутних відтінків різноманітних мов. Свою рідну мову, як правило, вивчають не так досконало з тієї причини, що вона дається від народження. Але з іншого боку, під час вивчення іноземної мови людина розуміє необхідність поглянути на свою рідну мову з іншої точки зору й при цьому вивчення мови викликає значний інтерес.
 8. Поліпшуються досягнення в інших наукових сферах.
  Оскільки мозок влаштований так, що може працювати по-різному, то він розвиває цілу серію когнітивних навичок. Дослідження показують, що до переваг вивчення нової мови можна віднести більш високі показники під час здачі стандартних екзаменів з математики, під час засвоєння прочитаного матеріалу та при обробці словника у тих, хто знає декілька іноземних мов, у порівняння з тими, хто знає та використовує лише одну мову. Висновки зроблено на основі результатів іспитів ACT та SAT. Було також помічено, що тривале вивчення мови підвищує IQ та розвиває у студентів новаторські здібності.
 9. Завдяки вивченню іноземної мови людина стає більш гнучкою та відкритою до інших культур.
  Оскільки мова – це двері до певної культури, то вивчення нової мови дає можливість більш широко розуміти раси та культури. Відкритість у культурі дозволяє Вам бути більш гнучкими та цінувати інші способи рішення проблем та ведення справ. В результаті, якщо Ви розмовляєте декількома мовами, то маєте перевагу дивитися на світ з різних точок зору, знаходячи у кожній певну перевагу. А за сучасному рівні міжкультурних комунікацій – це безцінний інструмент.
 10. Знання іноземної мови розширює кар’єрні можливості.
  Враховуючи глобальні проблеми працевлаштування, знання іноземних мов – очевидна перевага перед іншими. Ця риса говорить про розумові здібності особи, що подається на ту чи іншу посаду, про її гнучкість, відкритість для різних людей, а також вміння приймати рішення. Та це тільки додаткові переваги у порівнянні з реальною можливістю спілкуватися декількома мовами та долати крос-культурні бар’єри.
 11. Це дозволяє розвинути почуття самовпевненості.
  Самовпевненість – це природні наслідки після підсумовування усіх переваг від вивчення нової іноземної мови. Просто за рахунок розвитку однієї з навичок, розвиваються інші можливості. Люди схильні гуртуватися довкола тих, хто говорить декількома мовами, через їхні навички; інші просто знаходять природну привабливість у відкритості та швидкій реакції поліглотів.
 12. Вивчення іноземних мов допомагає відкрити та реалізувати себе.
  Цікавий результат криється у тому, що коли Ви вивчили іноземну мову, то отримуєте набагато більше переваг, чим ставили перед собою з самого початку. За рахунок того, що Ви намагаєтеся зрозуміти мову та спадщину, яка йде разом з ними, то це саме собою зрозуміло переводить Вас у положення відкриття власних здібностей. Завдяки цьому Ви приходите до висновку про те, яким чином Ви розглядаєте світ та інші культури, при цьому Ви починаєте більше цінувати свою власну культуру. В кінці кінців Ви приходите до порозуміння із собою.

Когнітивні та розумові переваги вивчення іноземних мов очевидні. Але ці знання також приносять цілу купу соціальних, культурних та особистих переваг. Краще за все це відчувається у ранньому віці. Але все ж вивчати мови у більш пізньому віці – також корисно.

Матеріал підготовлено за сприяння курсів іноземних мов Glebov.

comments powered by HyperComments

© 2014-2017

Все для саморизвитку. Подивіться на речі з іншого боку. Змініть свій світогляд! І ваше життя зміниться на краще.
Яндекс.Метрика