Live & Learn | Джерело вашого саморизвитку

Вхід

увійти реєстрація

Реєстрація

ВизволенняЙшов одного разу Нарада Муні в духовний світ до самого Шрі Крішни давати звіт про виконану відданого служіння, як раптом зустрів на шляху поважного брахмана. Дізнавшись, куди направляється Нарада Муні, брахман попросив запитати Крішну, скільки ж йому ще маятися в цьому матеріальному світі і коли Крішна забере його до себе. Також його дуже цікавило, чим же займається Господь у вільний час? Незабаром Нарада зустрів бідного шевця, який, висловивши йому свою повагу, попросив його дізнатися про те ж, що і брахман. Коли Нарада досяг своєї мети, він приніс численні поклони, супроводжувані незліченними молитвами, і відзвітував перед Господом. Але в кінці, він розповів про прохання брахмана і шевця і запитав Господа, що їм відповісти. Господь подумав трохи і сказав:

- Не можу порахувати, дуже багато життів доведеться прожити брахману.

- Чому, мій Господь, адже він серйозно вивчає Веди?

- Побачиш, просто скажи йому, що залишилося жити два життя і сам зрозумієш. А шевця скажи, що я заберу його після стількох життів, скільки листя на дереві, під яким він сидить. І передай їм, що я займаюся тим, що протягуємо слона в вушко голки, то туди, то назад.

- Ти справді так проводиш свій час? - Здивувався Нарада, яка ніколи не бачила такого заняття Господа.

- Просто передай їм це і ти багато чого зрозумієш.

Спантеличений Нарада поспішив втілювати доручення Господа, і коли він прибув до брахману, то розповів все, що чув.

- Як два життя ?! Мені ще стирчати в цьому світі два життя! І це незважаючи на те, що я не їм і не сплю, здійснюю аскези, все читаю ці книги? Де справедливість? Куди дивиться Господь? Я тут абияк цю одну життя доживаю. За що мені така кара?

- Також він просив передати, чим він займається, - сказав Нарада, початківець все розуміти і посміхаючись.

- Він у вільний час просмикує слона в вушко голки.

- Та не може цього бути! Все це брехня! Що Йому більше робити нічого? Скільки перечитав писань, ніде такого не згадується. Та й практичної ніякої користі немає. О, бідний слон!

Він ще довго щось говорив, але Нарада, посміхнувшись задумом Господа, відправився далі. Коли він розповів шевця, чим займається його Господь, той здивувався:

- Ну треба ж! Як великий Господь! Адже це так складно, але він все одно здатний зробити це, - зрадів він.

- Ти справді віриш в це? - Уважно запитав Нарада, адже сам він ніколи не бачив, як Крішна просмикує слона в вушко голки.

- Так, - сказав швець, - ніхто не здатний повторити задум Господа. Тільки Він володіє безмежним могутністю і силою. Чи можливо помістити величезне дерево баньян в маленьке насіннячко? Ні! Але Господь робить це дуже легко, подивися. - І він показав на величезне дерево, під яким сидів.

- Але Він просив також тобі передати, що тобі жити в цьому світі ще стільки життів, скільки листя на цьому дереві, - сказав Нарада.

- Яке щастя! - Закричав у захваті швець, схопившись і піднявши руки.

- Я взагалі не гідний звільнення з цього світу, а ти приніс мені цю дивну новину, що я повернуся до мого Господа всього лише за стільки життів! Це така милість!

І як тільки він це сказав, все листя відразу ж осипалися з цього дерева, і жодного не залишилося, навіть самого маленького. Це була його остання життя.

comments powered by HyperComments

© 2014-2017

Все для саморизвитку. Подивіться на речі з іншого боку. Змініть свій світогляд! І ваше життя зміниться на краще.
Яндекс.Метрика