Live & Learn | Джерело вашого саморизвитку

Вхід

увійти реєстрація

Реєстрація

50 небанальних речей, які потрібно зробити за своє життя

За все своє життя ми робимо багато речей, займаємося різними справами, іноді навіть машинально, не замислюючись ні про що. Живемо так, наче ми запрограмовані на кілька десятків функцій, компоненти великої системи. З профільтрованним від реклами мозком, ми не можемо відрізнити істинні бажання від нав'язаних. Хочемо того ж, що і всі. Так простіше!

Але хто сказав, що всі повинні хотіти побувати в Парижі або звозити кохану в Венецію? Чому мрія багатьох побачити піраміди Гізи, і прогулятися по Тайм сквер? Хіба немає інших місць? Хіба немає інших бажань? Хіба нам всім потрібно хотіти одного!?

Ми вирішили відійти від стандартних банальностей, відпустити свою фантазію і підготували для вас список, на наш погляд, не банальних речей, які потрібно зробити за своє життя. І думаємо, у нас вийшло. Користуйтеся!


50 небанальних речей, які потрібно зробити за своє життя:

1. Намалювати свою картину

І неважливо, що це не буде роботою да Вінчі. Купіть полотно, раму, мольберт, і намалюйте свою картину життя. Написати книгу може кожен, а ви намалюйте картину.

2. Врятувати чиєсь життя

Здайте кров, пожертвуйте на операцію. Навчіться якісно надавати невідкладну допомогу, і хто знає, може саме ви врятуєте чиєсь життя.

3. Пожертвувати деякі з своїх речей для бідних або нужденних людей

Ми багато викидаємо непотрібних на наш погляд речей, в яких можуть потребувати інші.

4. Посадити дерево або сад

Навіть якщо у вас немає місця, це можна зробити в парку, в лісі. І неважливо, що це може ніхто і не побачить, і не дасть вам медаль. Ви ж робите це для планети, для майбутнього, яке у нас обов'язково буде, якщо ми будемо так чинити.

5. Взяти з притулку собі кішку або собаку

Тільки не шукайте купу відмовок, що ви це не можете зробити. Ви можете. Просто не хочете. І навіть якщо у вас вже є собака. Нічого страшного ,все одно візьміть і подаруйте комусь, у кого їх немає, або хто зараз самотній і потребує друга. Адже це так прекрасно мати домашнього улюбленця, який буде зустрічати вас з роботи. Ними будуть радіти ваші гості, ваші діти. У вашому будинку завжди буде жити радість і безумовна любов ваших вихованців.

6. Незалежно від віросповідання і ваших поглядів на віру, відвідайте одне святе (або кілька) місце, доступне вам.

Це дасть можливість задуматися над своїм життям. Може після цього ви щось змінити у своєму житті, наведете порядок в своїй голові, задумаєтеся про сенс життя. Для тих, хто зовсім ні в що не вірить, ну можете піти на могилу своїх родичів або знайомих, тих, хто вже помер. Посидьте там і подумаєте, що ваше життя тут не нескінченне, і ви не Бог, і колись настане момент вашої смерті. Так може пора вже почати жити і зробити щось вартісне, ніж купувати новий смартфон, дивитися тупі серіали, бути споживачем, і все заперечувати.

7. Попросити прощення і простити

Не будьте горді і егоїстичні, наберіться сміливості і попросіть вибачення у тих, кого образили сьогодні, вчора, рік, два, десять років тому, в школі, в університеті, на колишній роботі. Вибачте тих, хто колись образив вас, ви до цих пір пам'ятаєте це і злітеся. Вам обов'язково стане легше, ви станете добрішими, це продовжить вам життя, і ви не затухнете із-за злоби і ненависті. Відпустіть минуле. Адже багатьох воно тримає дуже міцно. Зрештою, ніхто не знає, що з нами буде завтра, коли ми точно підемо назавжди з цього світу. Нехай інші люди не тримають зла на вас, і ви не тримаєте. І так, не кажіть, що ні на кого не ображаєтеся. І що ніхто вас не ніколи не ображав, і ви не затаїли на цих людей злість. Іноді спливають спогади і біль, і вантаж від них не дає нам жити далі, не дає нам бути щасливими і відкритими світу.

8. Подорожувати автостопом

Ризикніть, воно того варте!

9. Не бути споживачем і не вестися на рекламу

Тут головне – зрозуміти, де істинно ваші бажання, а де нав'язані вам ззовні.

10. Вивчити іноземну мову і завести собі справжніх друзів із країни, мову якої ви вивчили.

Кожна нова мова – це ще одна особистість у вас. Нова мова – це цілий пласт культури, звичаїв, відносин і вражень. Не лишайте себе такого задоволення.

11. Помандрувати з допомогою коучсерфінгу

Коучсерфінг – це мережа відкритих і готових допомогти людей. Вам безкоштовно нададуть нічліг та іншу допомогу під час вашої подорожі. І не важливо, в яку країну – там завжди знайдеться кілька підходящих варіантів. Плюс, з його допомогою ви зможете здійснити попередній пункт. Сайт мережі: couchsurfing.org

12. Влаштуватися волонтером

Що може бути краще, ніж допомагати іншим. Приберіть парк, допоможіть безпритульним, проявіть свої людські якості.

13. Зробити божевільний вчинок, який ви завжди боялися зробити

Що вам заважає? Забудьте про перепони! Тільки вперед!

14. Прочитати книгу Дена Бютнера «Правила довголіття» і прожити мінімум на 10 років довше.

Можна взяти будь-яку іншу зарекомендувала себе книгу. Але в цій, зібрані прості і дуже ефективні способи продовжити собі життя. І це доводять численні дослідження найстаріших довгожителів планети. Все є в книзі. Живіть довго і здорово!

15. Вчити вірші, вивчити красивий вірш

Вчіть вірші, це ж так красиво! Виберіть хоча б один дуже вразивший вас вірш і завчіть його на пам'ять і постійно цитуйте. Я так зробив з віршем «Заповідь» Редьярда Кіплінга.

16. Прожити одному 7 днів без інтернету, телевізора, телефону і комп'ютера далеко від цивілізації і засобів комунікації.

Звучить як подвиг, правда! Це і є маленький подвиг. Всього 7 днів, а повернуться ви можете, вже зовсім іншою людиною. Але в той же час, що таке 7 днів...

17. Завести щоденник, записувати свої думки, ідеї. А потім передати його в спадщину своїм дітям чи онукам, щоб вони краще пізнали тебе і твій внутрішній світ.

Я б хотів отримати від свого батька чи дідуся.

18. Вибрати один день в тиждень і присвятити його близьким і друзям

Зберіться разом з близькими друзями, родичами, приготуйте якусь нову страву і приємно проведіть час. Нехай це стане вашою традицією.

19. Знайти людину (або декількох), яка має таку ж мрію як у вас. І разом, досягніть її.

Почати можна з чогось малого. І хто знає, може, ви зустрінете не тільки одного по досягненню цілей, але і супутника життя. Адже у вас буде стільки спільного.

20. Допомогти кому-небудь безоплатно, без піднесення себе, без почуття гордості.

Наприклад, одному і сусідці або простому перехожому. Але тільки так, щоб про це ніхто не дізнався і ваш рівень гордині не зашкалював від цього.

21. Купити букет квітів і роздарити перехожим

Дрібниця, а приємно.

22. Зробити пожертвування в дитбудинок старими речами з дитинства, або грошовий внесок або свій час.

Адже у світі є стільки обділених долею, які потребують уваги і теплі. Не будьте байдужі.

23. Організувати або просто взяти участь у флеш-мобі

Це може бути все що завгодно, відчуйте себе в ролі актора або танцюриста індійських серіалів. Хоч це зараз тренд, але сміху і радості це принесе чимало.

24. Знайти стару фотографію зі своїми друзями, зібрати їх знову на тому ж місці і зробити таку ж фотографію але тільки де ви вже дорослі.

Може декого з друзів на вашій старій фотці ви вже з десяток років не бачили – буде відмінний привід знову побачиться. Адже друзі – це друга сім'я!

25. Скласти генеалогічне древо хоча б до 10 покоління, а краще більше.

Ви повинні знати, хто ваші предки і шанувати пам'ять про них. Хто знає – може з вас почнеться слава вашого роду або у вас тече благородна кров. Зробіть це поки ваші старі родичі ще живі.

26. Якщо ви професіонал у якійсь сфері, то знайдіть собі учня і навчіть його всім навичкам і тонкощам своєї професії.

Передайте ваш дар, не ховайте його в собі, хай гуляє по світу і робить життя легше і краще. Станьте майстром для свого підмайстра.

27. Хоча б раз в житті цілий день не брехати, не лицемірити. Говорити все, що думаєш і відчуваєш.

Складний виклик. Але постарайтеся вийти за рамки, не варто боятися наслідків. Через 10 років ви навряд чи, згадайте про ті проблеми, які виникли із-за вашої щирості. Або цей день назавжди змінить ваше життя, і ви більше ніколи не будете кривити душею ні перед іншими, ні перед собою. Адже цікаво!

28. Створити дошку свого натхнення.

Не плутати з дошкою візуалізації, це зовсім різні речі. Всі ми іноді сердимося, погано себе вшановуємо і відчуваємо злість, агресію. У нас у всіх іноді опускаються руки і немає сил далі боротися, і добиватися цілей. Створіть дошку або плакат із фотографіями, малюнками, речами, які на 100% і завжди зможуть вас розважити, надихнути, мотивувати і вдихнуть у вас віру в себе.

29. Відвідати бойню, фабрику по виробництву хутра і місце масової вирубки лісів.

Не варто жити в ілюзіях, подивіться за завісу цих жахливих місць, цих сучасних концтаборів. Після такого, ви вже не будете колишнім, ніхто не буде. Хіба що у вас камінь замість серця.

30. Побувати на ЧАЕС в Прип'яті.

Це унікальний пам'ятник людської дурості й недалекоглядності. Наочний приклад, як не потрібно робити і до чого це може призвести. Не будуйте свої «ЧАЕС» у своєму житті.

31. Зробити подарунок своїми руками і подарувати дорогій і близькій людині.

Вкладіть все своє уяву, всі свої здібності і бажання зробити приємно. Але даруйте, просто так, без очікувань! Головне увага.

32. Ніколи не зраджувати своїй другій половинці

І не кажіть, що ви тоді були у сварці. Якщо зважилися бути разом, тоді несіть відповідальність за це рішення. А якщо не впевнені в собі, тоді нема чого й вступати в шлюб. Просто не ускладнюйте собі та іншим життя. Не заподіюйте людям душевний біль.

33. Влаштуйте свято-сюрприз для дорогих вам людей

І не важливо, що у вас може не бути багато грошей. Просто прикрасьте будинок кульками, спечіть торт, вивчіть пісню. Адже важлива не вартість подарунка, а сила почуттів, які ви вкладаєте в це, і те диво і щастя, що ви подаруєте.

34. Завжди даруєте своїй мамі квіти і листівки на день матері, 8 березня, день її народження.

І це мінімум! Адже без неї не було б вас. Адже вона подарувала вам життя. Простіть її, якщо є за що і не гнівайтесь на неї. Адже настане момент, коли її не стане, тоді ви вже не зможете надолужити упущені час і слова.

35. Цінувати своїх друзів

Адже друг це найцінніше, що у вас є і буде завжди. Він вам буде ще потрібніше, коли ваші діти виростуть і покинуть ваш будинок, коли ваших батьків не стане. А якщо у вас є друзі дитинства, то цінуєте їх в 100 разів сильніше, адже вони вас любили і дружили з вами ще задовго до вашої високої посади, вашої дружини/чоловіка, дітей. Не відкидайте їх зі свого життя. А якщо вас доля розділила і розкинула по світу — знайдіть, зателефонуйте, попросіть вибачення і розкажіть про свої почуття і необхідності їх участі у вашому житті.

36. Прожити добу без електрики взагалі

Навіть без холодильника =). Ще один, виходить за всі рамки, але дуже корисний вчинок. Розірвіть шаблон, зламайте систему, хоча б на добу. Якщо зірветеся, хоч раз, цей день вже не в рахунок.

37. Пробути місяць вегетаріанцем

Думаю, після виконання пункту №29 це буде набагато простіше, ніж здається. Повірте – ніякої шкоди здоров'ю ви не завдасте, але врятуєте кілька невинних життів, і, можливо, вам сподобається.

38. Не відвідувати зоопарки та цирки

В Англії, наприклад, заборонили використовувати звірів в уявленнях. Так навіщо і вам дивитися на цих нещасних бранців, радіти їх трюкам, коли за цим стоїть жорстокість при дресируванні і негуманне ставлення. Хочете побачити диких звірів – йдіть в дослідницький похід або дивіться просто чудові фільми про природу.

39. Відкладати КОЖЕН день невелику суму протягом 10 років і на зібрані гроші, разом з друзями зробити те, що завжди хотіли, але не вистачало грошей, або відвідати те місце де ви завжди хотіли побувати з друзями.

Здійсніть мрію, хоч і через 10 років. Це виховає у вас завзятість і цілеспрямованість. Доведіть собі, що ви варті! Я вже 4 роки відкладаю.

40. Сказати всім, кого ви любите і цінуєте, як сильно ви їх любите і цінуєте.

Найпростіше, і одночасно, найскладніше з цього списку. Зробіть це сьогодні, і напишіть, що відчули. Повторювати раз в місяць.

41. Народити і виховати хоча б двох дітей

Ви будете гарними батьками!

42.Самому собі зшити одяг і, можливо, одягатися в нього.

Всі ми носимо одяг, але ж хто її створює. Станьте і ви творцем своєї лінії одягу для самого себе. Креативних вам ідей! І побільше кольору!

43. Навчиться якомусь прикладному навичку

Наприклад бджільництву, або садівництву, різьбі по дереву або кладці цегли. В епоху, коли все можна робити правою рукою, тримаючи її на мишці, це стане для вас ковтком чистого повітря. Адже це так приємно вміти робити щось матеріальне, нехай навіть це лагодження водопроводу.

44. Посадити 7 дубів, виростити їх і через років 20-30 зрубати, зробити дошки і постелити в будинку свого сина дубовий паркет.

І коли ваш син буде ходити по цій підлозі зі своїми дітьми, і підлога буде тихо поскрипывать, він буде згадувати, що цей підлога для нього зробили ви і ваші онуки і правнуки про це будуть знати.

45. Купити собі авоську і ходити з нею по продукти

Все просто, відмовтеся від пластикових пакетів і буде вам щастя.

46. Писати реальні листи і дарувати реальні листівки

Я десь читав, що після ери людства не залишиться ніяких відомостей, так як все зберігається в електронному вигляді. Так може бути коштувати дарувати близьким реальні листівки, писати реальні листи на папері і друкувати фотографії в альбоми, а не викладати на стіну в соціальних мережах, писати смс і електронні листи?

47. Зробити свою особисту капсулу часу і покласти в неї своє послання майбутнім сучасникам.

Відправте частинку себе в подорож в часі.

48. Пробачити людині вчинок, який ви б ніколи і ні за що не пробачили. Пробачити і відпустити!

Це прерогатива сильних духом!

49. Побороти один з найсильніших своїх страхів! Стати вище нього

Ви потім будете з посмішкою згадувати, як ви могли боятися цього. Просто зробіть крок назустріч.

50. Розкрити ваш талант

Не талановитих немає, просто не всі підозрюють про свої таланти. Ваше завдання знайти, зростити і дати розквітнути своєму таланту, своїм здібностям. Тут головне терпіння і завзятість!

51. Додати до цього списку особисто свій пункт і виконати його

Список був би не повний без цього пункту.

comments powered by HyperComments

© 2014-2017

Все для саморизвитку. Подивіться на речі з іншого боку. Змініть свій світогляд! І ваше життя зміниться на краще.
Яндекс.Метрика